47 National Champions

268 All-America Awards

Licensed to Hulbert Aquatic Center - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/18/2019 09:09 PM
                     MSU Moorhead Penta Dual - 10/18/2019                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Cloud State University-MN  'A'                     NT    1:47.92  
     1) Kouba, Marena L 20              2) Burroughs, Alexis M 20         
     3) Milstroh, Kasey L 21            4) Gehrke, Chelsea L 21           
       28.21    30.07    25.78    23.86                                    
  2 The University of South Dakota-SD  'A'                 NT    1:48.25  
     1) Sabadeanu, Sabrina 21           2) Atwell, Meghan A 20            
     3) Sindelar, Madilyn N 19          4) Schnell, Jordyn M 19           
       27.98    29.89    25.99    24.39                                    
  3 Northern Michigan University  'B'                      NT    1:49.92  
     1) Font-Cantarero, Txell 17        2) Springhetti, Katharina 21      
     3) Joerger, Jenna C 18             4) Engesser, Jules A 18           
       28.59    30.40    26.13    24.80                                    
  4 Minnesota State University Moo-MN  'A'                 NT    1:52.78  
     1) Bray, Lexi L 19                 2) Fons, Erin N 22                
     3) Winter, Katelin M 19            4) Kuhn, Makenna L 20             
       28.55    31.14    27.24    25.85                                    
  5 St. Cloud State University-MN  'B'                     NT    1:52.98  
     1) McKeag, Hannah C 21             2) Moden, Sarah M 19              
     3) Travis, Olivia J 19             4) Foutch, Abby M 21              
       28.80    31.44    27.36    25.38                                    
  6 St. Cloud State University-MN  'C'                     NT   x1:53.89  
     1) Monty, Lexi C 21                2) Page, Elena G 20               
     3) Welch, Lyndsey 20               4) Norum, Rebecca E 20            
       28.86    31.55    28.18    25.30                                    
  7 The University of South Dakota-SD  'B'                 NT    1:54.03  
     1) Van Dyne, Ashley D 19           2) Fairbanks, Isabel N 19         
     3) Iverson, Maren G 19             4) Ketterling, Cassie D 19        
       28.74    31.15    28.05    26.09                                    
  8 The University of South Dakota-SD  'C'                 NT   x1:54.86  
     1) Anderson, Lucie E 19            2) Seppala, Julianne M 20         
     3) Beckwith, Hannah E 20           4) Tietjen, Hannah N 21           
       29.19    33.40    26.89    25.38                                    
  9 Northern State University-SD  'A'                      NT    1:56.24  
     1) Kiernan, Hannah 18              2) Bishop, Annalise E 18          
     3) Forsyth, Lauren C 19            4) Avila, Marialuisa 19           
       30.38    33.23    27.40    25.23                                    
 10 Northern Michigan University  'C'                      NT    1:56.55  
     1) Melendez-Rivero, Lauren K 18    2) Rudeen, Riyah R 19             
     3) Spajic, Gabriella D 21          4) Love, Emma J 19                
       29.40    33.30    27.95    25.90                                    
 11 The University of South Dakota-SD  'E'                 NT   x1:56.56  
     1) Hedlund, Madelynn G 18          2) Fragnito, Malaina A 18         
     3) Pryor, Kaitlin M 18             4) Verkuilen, Anna Y 20           
       29.58    32.50    28.93    25.55                                    
 12 The University of South Dakota-SD  'D'                 NT   x1:56.78  
     1) Hunt, Elizabeth N 18            2) Gilliana, Gabrielle N 20       
     3) Miller, Kylie J 20              4) Gallagher, Middie B 21         
       29.03    33.49    35.11    19.15                                    
 13 Minnesota State University Moo-MN  'B'                 NT    1:57.67  
     1) Kostiuk, Abby K 22              2) Kaminski, Katie W 20           
     3) Moffat, Grace 21                4) Perry, Dru L 19                
       29.86    33.33    28.00    26.48                                    
 14 Minnesota State University Moo-MN  'C'                 NT   x1:58.27  
     1) Wallace, Julia G 21             2) Ege, Alyssa J 20               
     3) Graf, Sydney M 22               4) Strand, Micaela J 20           
       30.39    33.23    28.13    26.52                                    
 15 St. Cloud State University-MN  'E'                     NT   x1:58.73  
     1) Mitchell, Elizabeth S 19        2) Glassbrenner, Lauren M 21      
     3) Widelak, Renata J 19            4) Swor, Addeline A 18            
       31.44    32.10    28.37    26.82                                    
 16 St. Cloud State University-MN  'D'                     NT   x1:58.90  
     1) Hildebrand, Amy E 23            2) Hegle, Caitlin R 18            
     3) Rawlings, Casey L 20            4) Berscheit, Leah 18             
       31.15    33.27    28.71    25.77                                    
 17 Northern State University-SD  'B'                      NT    2:01.55  
     1) Turner, Georgy 19               2) Grier, Delanee J 18            
     3) Davis, Kennedy E 18             4) Murdock, Emma 19               
       29.71    34.81    30.20    26.83                                    
 18 Minnesota State University Moo-MN  'D'                 NT   x2:02.20  
     1) Togstad, Mckenna R 21           2) Katelyn, Lee 18                
     3) Rodovalho, Leticia E 21         4) Salter, Kaytlyn L 18           
       31.80    34.07    29.18    27.15                                    
 -- Northern Michigan University  'A'                      NT         DQ  
     1) Helm, Rachel 21                 2) Arnold, Briana Y 19            
     3) Irelan, Maddy R 21              4) Nelson, Michaela G 18          
       26.19    30.24    26.44    24.20                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Northern Michigan University  'A'                      NT    1:33.23  
     1) Budai, Lajos 23                 2) Camera, Roberto 20             
     3) Kapustin, Maks E 22             4) Amillo-Escobedo, Ivan 19       
       23.76    25.72    22.73    21.02                                    
  2 The University of South Dakota-SD  'A'                 NT    1:34.54  
     1) Torborg, Brady T 20             2) Leichner, Jacob A 19           
     3) Won, Jacob C 20                 4) Fuchs, Cooper C 20             
       24.19    26.04    23.50    20.81                                    
  3 St. Cloud State University-MN  'A'                     NT    1:36.44  
     1) Guenter, Kevin 21               2) Porter, Jayden T 18            
     3) Weis, Kyle D 21                 4) Townley, Abe 21                
       25.46    26.72    23.34    20.92                                    
  4 The University of South Dakota-SD  'B'                 NT    1:38.95  
     1) Kopp, Ben S 20                  2) Sathre, Mack J 18              
     3) Johnson, Stephen J 19           4) Chuang, Elbert Y 20            
       25.12    27.73    24.42    21.68                                    
  5 Northern Michigan University  'B'                      NT    1:40.14  
     1) Kapocius, Erikas 19             2) Konigsberg, Sam N 19           
     3) Graydon, Conor A 19             4) Biclawski, Michael J 21        
       25.90    29.14    23.64    21.46                                    
  6 St. Cloud State University-MN  'B'                     NT    1:40.24  
     1) Hernandez, Andres 18            2) Alleven, Garrett W 20          
     3) Berglund, Erik D 22             4) Clark, Joey M 19               
       25.89    27.84    24.35    22.16                                    
  7 The University of South Dakota-SD  'C'                 NT   x1:41.57  
     1) Espersen, Tanner K 21           2) Ryan, James G 21               
     3) Fossum, Christian S 22          4) Thompson, Wyatt J 20           
       25.58    27.84    26.17    21.98                                    
  8 The University of South Dakota-SD  'D'                 NT   x1:43.29  
     1) Simpson, Henry J 19             2) DeLay, Caden L 19              
     3) Johnson, Duncan E 20            4) Paulson, Jacob T 18            
       27.44    27.86    25.75    22.24                                    
  9 St. Cloud State University-MN  'C'                     NT   x1:43.35  
     1) Uz, Joaquin A 21                2) Waldrop, Chad B 18             
     3) Hoem, Brennan J 19              4) Kabe, Parker J 19              
       26.87    29.04    24.85    22.59                                    
 10 The University of South Dakota-SD  'E'                 NT   x1:45.51  
     1) Spencer, Nathan A 21            2) Leverenz, Tate T 19            
     3) Jacocks, Cory M 18              4) Schmidt, Mason C 18            
       26.42    28.70    25.61    24.78                                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milstroh, Kasey L         21 St. Cloud St-MN           NT    1:55.09  
      26.45   29.34   29.97   29.33                                
  2 Winter, Katelin M         19 Msu-Moorhead-MN           NT    1:55.90  
      27.43   29.98   29.44   29.05                                
  3 Arakelian, Maria N        18 Nmu Wildcats              NT    1:57.29  
      27.49   29.43   30.35   30.02                                
  4 Perello-Ferrer, Pilar     19 Nmu Wildcats              NT    1:57.31  
      27.33   29.91   29.98   30.09                                
  5 Gastrow, Franny R         18 Nmu Wildcats              NT    1:57.91  
      27.82   29.88   30.12   30.09                                
  6 Font-Cantarero, Txell     17 Nmu Wildcats              NT   x1:58.98  
      28.77   30.66   30.36   29.19                                
  7 Johnson, Emily W          18 USD-SD                    NT    1:59.77  
      27.92   29.80   30.82   31.23                                
  8 Ware, Christina T         20 St. Cloud St-MN           NT    2:00.49  
      28.87   30.74   30.82   30.06                                
  9 Haberkorn, Teagan H       18 USD-SD                    NT    2:00.53  
      27.74   30.65   31.33   30.81                                
 10 Pasquire, Nicola R        21 Nmu Wildcats              NT   x2:00.58  
      28.00   30.61   31.54   30.43                                
 11 Ryken, Delaney D          19 Northern State-SD         NT    2:00.74  
      28.21   30.99   31.50   30.04                                
 12 Tietjen, Hannah N         21 USD-SD                    NT    2:00.85  
      28.20   30.63   31.42   30.60                                
 13 Hobza, Ashton M           18 St. Cloud St-MN           NT    2:01.15  
      28.22   30.51   31.48   30.94                                
 14 Mattaini, Maria R         18 USD-SD                    NT   x2:01.62  
      28.15   30.83   31.64   31.00                                
 15 Rasmussen, Stefanie L     20 Nmu Wildcats              NT   x2:01.78  
      28.26   30.81   31.65   31.06                                
 16 Aitkin, Hannah T          19 USD-SD                    NT   x2:01.88  
      28.20   30.93   31.11   31.64                                
 17 Rodriguez-Arzola, Andrea  18 St. Cloud St-MN           NT   x2:02.06  
      28.52   30.85   31.54   31.15                                
 18 Doran, Connor G           19 Northern State-SD         NT    2:02.80  
      28.00   30.49   31.53   32.78                                
 19 Thielbar, Jordan A        22 USD-SD                    NT   x2:03.57  
      28.99   31.25   31.75   31.58                                
 20 Norum, Rebecca E          20 St. Cloud St-MN           NT   x2:05.03  
      29.50   31.38   31.96   32.19                                
 21 Gates, Megan L            21 Msu-Moorhead-MN           NT    2:06.47  
      28.98   31.71   32.96   32.82                                
 22 McGrath, Mackenzie A      20 St. Cloud St-MN           NT   x2:08.34  
      29.98   32.14   32.99   33.23                                
 23 Colingwood, Kristen       19 Northern State-SD         NT    2:10.49  
      29.98   32.81   33.89   33.81                                
 24 Turner, Georgy            19 Northern State-SD         NT   x2:12.51  
      29.62   33.43   35.18   34.28                                
 25 Metz, Jordan E            22 Northern State-SD         NT   x2:14.23  
      31.27   33.69   34.44   34.83                                
 26 Bishop, Annalise E        18 Northern State-SD         NT   x2:28.04  
      33.14   36.73   39.06   39.11                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amillo-Escobedo, Ivan     19 Nmu Wildcats              NT    1:43.15  
      24.36   26.11   26.81   25.87                                
  2 Bean, Charlie J           20 USD-SD                    NT    1:44.18  
      23.84   26.34   27.04   26.96                                
  3 Thompson, Wyatt J         20 USD-SD                    NT    1:45.96  
      25.07   26.54   27.12   27.23                                
  4 Huth, Joel                23 St. Cloud St-MN           NT    1:46.23  
      24.19   26.19   27.53   28.32                                
  5 Johnson, Stephen J        19 USD-SD                    NT    1:46.83  
      24.94   27.24   27.36   27.29                                
  6 Won, Jacob C              20 USD-SD                    NT   x1:47.10  
      25.66   27.14   27.35   26.95                                
  7 Poynter, Bobby            21 St. Cloud St-MN           NT    1:49.01  
      25.77   27.53   27.69   28.02                                
  8 Lawrence, Jack C          21 USD-SD                    NT   x1:49.36  
      25.18   27.48   28.48   28.22                                
  9 Zach, Ondrej              22 Nmu Wildcats              NT    1:50.15  
      25.55   27.84   28.44   28.32                                
 10 Combs, Grant J            18 Nmu Wildcats              NT    1:50.95  
      26.15   28.28   28.79   27.73                                
 11 Kabe, Parker J            19 St. Cloud St-MN           NT    1:51.12  
      24.98   27.70   29.04   29.40                                
 12 Vinz, Nathan I            19 St. Cloud St-MN           NT   x1:52.31  
      26.24   28.41   29.04   28.62                                
 13 Schedin, Jonah W          19 St. Cloud St-MN           NT   x1:53.84  
      25.49   28.85   29.69   29.81                                
 14 Spencer, Nathan A         21 USD-SD                    NT   x1:55.51  
      26.65   28.87   29.92   30.07                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gehrke, Chelsea L         21 St. Cloud St-MN           NT      24.32  
  2 Atwell, Meghan A          20 USD-SD                    NT      24.65  
  3 Burroughs, Alexis M       20 St. Cloud St-MN           NT      24.66  
  4 Anderson, Breah L         21 Msu-Moorhead-MN           NT      24.85  
  5 Storm, Ashley D           18 USD-SD                    NT      25.05  
  6 Rau, Taylor P             18 USD-SD                    NT      25.30  
  7 Engesser, Jules A         18 Nmu Wildcats              NT      25.47  
  7 Vaitkus, Maggie L         20 Nmu Wildcats              NT      25.47  
  9 Mengelkoch, Leann J       22 St. Cloud St-MN           NT      25.59  
 10 Kottke, Delaney M         19 USD-SD                    NT     x25.62  
 11 Friske, Alaina J          18 St. Cloud St-MN           NT     x25.65  
 12 Sindelar, Madilyn N       19 USD-SD                    NT     x25.76  
 13 Gillund, Josie M          21 Northern State-SD         NT      25.80  
 14 Irelan, Maddy R           21 Nmu Wildcats              NT      26.03  
 15 Foutch, Abby M            21 St. Cloud St-MN           NT     x26.04  
 16 Love, Emma J              19 Nmu Wildcats              NT     x26.10  
 17 Berscheit, Leah           18 St. Cloud St-MN           NT     x26.11  
 18 Hunt, Elizabeth N         18 USD-SD                    NT     x26.14  
 18 Avila, Marialuisa         19 Northern State-SD         NT      26.14  
 20 Williams, Cassie L        18 Northern State-SD         NT      26.20  
 21 Perry, Dru L              19 Msu-Moorhead-MN           NT      26.31  
 22 Olson, Maycie M           19 Northern State-SD         NT     x27.05  
 23 Strand, Micaela J         20 Msu-Moorhead-MN           NT      27.13  
 24 Murdock, Emma             19 Northern State-SD         NT     x27.51  
 25 Ohm, Hazel E              20 Northern State-SD         NT     x27.98  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Budai, Lajos              23 Nmu Wildcats              NT      21.16  
  2 Fuchs, Cooper C           20 USD-SD                    NT      21.51  
  3 Townley, Abe              21 St. Cloud St-MN           NT      21.73  
  4 Kopp, Zach S              18 USD-SD                    NT      21.83  
  5 Saman-Khajegi, Amir       24 Nmu Wildcats              NT      21.92  
  6 Biclawski, Michael J      21 Nmu Wildcats              NT      22.24  
  7 Clark, Joey M             19 St. Cloud St-MN           NT      22.51  
  8 Paulson, Jacob T          18 USD-SD                    NT      22.62  
  9 Weis, Kyle D              21 St. Cloud St-MN           NT      22.99  
 10 Ryan, James G             21 USD-SD                    NT     x23.16  
 11 Leverenz, Tate T          19 USD-SD                    NT     x23.28  
 12 Waldrop, Chad B           18 St. Cloud St-MN           NT     x23.40  
 12 Kehoe, Colin T            18 USD-SD                    NT     x23.40  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joerger, Jenna C          18 Nmu Wildcats              NT    2:09.56  
      28.49   33.24   37.85   29.98                                
  2 Sabadeanu, Sabrina        21 USD-SD                    NT    2:10.63  
      29.46   32.48   38.42   30.27                                
  3 Fairbanks, Isabel N       19 USD-SD                    NT    2:13.56  
      30.47   33.70   38.23   31.16                                
  4 Ketterling, Cassie D      19 USD-SD                    NT    2:13.92  
      29.08   33.98   39.94   30.92                                
  5 Springhetti, Katharina    21 Nmu Wildcats              NT    2:15.13  
      29.54   36.89   37.25   31.45                                
  6 Verkuilen, Anna Y         20 USD-SD                    NT   x2:15.23  
      29.04   35.09   40.42   30.68                                
  7 Pang, Rosalind S          18 St. Cloud St-MN           NT    2:15.57  
      29.12   33.58   40.85   32.02                                
  8 Arnold, Briana Y          19 Nmu Wildcats              NT    2:16.66  
      29.89   36.07   38.68   32.02                                
  9 Mechling, Charlie A       21 USD-SD                    NT   x2:17.23  
      29.63   35.11   41.18   31.31                                
 10 Wilson, Ashley J          21 St. Cloud St-MN           NT    2:17.28  
      29.99   35.77   38.46   33.06                                
 11 Kouba, Marena L           20 St. Cloud St-MN           NT    2:18.04  
      29.77   34.21   41.75   32.31                                
 12 Melendez-Rivero, Lauren   18 Nmu Wildcats              NT   x2:18.12  
      29.62   34.84   42.12   31.54                                
 13 Seppala, Julianne M       20 USD-SD                    NT   x2:19.94  
      29.66   35.02   40.48   34.78                                
 14 Fragnito, Malaina A       18 USD-SD                    NT   x2:20.10  
      30.35   36.62   39.38   33.75                                
 15 Forsyth, Lauren C         19 Northern State-SD         NT    2:21.07  
      28.70   37.99   41.73   32.65                                
 16 Kiernan, Hannah           18 Northern State-SD         NT    2:21.60  
      29.98   35.21   44.19   32.22                                
 17 Kaminski, Katie W         20 Msu-Moorhead-MN           NT    2:24.20  
      30.68   37.12   41.07   35.33                                
 18 Asuncion, Shayna M        21 Northern State-SD         NT    2:24.36  
      31.21   37.76   40.41   34.98                                
 19 Malimanek, Lexie          20 Northern State-SD         NT   x2:25.83  
      31.02   36.09   43.53   35.19                                
 20 Hegle, Caitlin R          18 St. Cloud St-MN           NT   x2:26.06  
      31.08   39.91   39.26   35.81                                
 21 Katelyn, Lee              18 Msu-Moorhead-MN           NT    2:29.14  
      32.85   39.13   41.45   35.71                                
 22 Grier, Delanee J          18 Northern State-SD         NT   x2:29.86  
      35.77   40.12   40.11   33.86                                
 23 Mitchell, Elizabeth S     19 St. Cloud St-MN           NT   x2:32.19  
      31.41   38.90   46.08   35.80                                
 24 Davis, Kennedy E          18 Northern State-SD         NT   x2:33.81  
      32.65   38.84   46.50   35.82                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leichner, Jacob A         19 USD-SD                    NT    1:54.96  
      25.11   30.23   32.41   27.21                                
  2 Laperriere, Matheus       19 St. Cloud St-MN           NT    1:59.72  
      24.90   30.45   34.78   29.59                                
  3 Busse, Jon L              20 Nmu Wildcats              NT    2:00.28  
      25.12   30.17   37.15   27.84                                
  4 Kapocius, Erikas          19 Nmu Wildcats              NT    2:00.62  
      26.58   30.35   36.22   27.47                                
  5 Jacocks, Cory M           18 USD-SD                    NT    2:01.44  
      27.40   30.84   35.25   27.95                                
  6 Alleven, Garrett W        20 St. Cloud St-MN           NT    2:01.54  
      25.26   30.24   36.33   29.71                                
  7 Sathre, Mack J            18 USD-SD                    NT    2:02.20  
      26.56   32.17   35.26   28.21                                
  8 Kopp, Ben S               20 USD-SD                    NT   x2:03.32  
      25.50   29.93   38.17   29.72                                
  9 Espersen, Tanner K        21 USD-SD                    NT   x2:03.81  
      26.35   30.68   36.67   30.11                                
 10 Porter, Jayden T          18 St. Cloud St-MN           NT    2:04.21  
      27.06   31.90   34.32   30.93                                
 11 Del Papa, Drew M          20 Nmu Wildcats              NT    2:05.08  
      25.84   31.53   37.57   30.14                                
 12 Johnson, Duncan E         20 USD-SD                    NT   x2:07.52  
      26.44   31.47   38.08   31.53                                
 13 Uz, Joaquin A             21 St. Cloud St-MN           NT   x2:07.84  
      26.82   32.81   37.41   30.80                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Font-Cantarero, Txell     17 Nmu Wildcats              NT    2:07.63  
      28.96   32.29   33.66   32.72                                
  2 Spajic, Gabriella D       21 Nmu Wildcats              NT    2:12.38  
      29.44   34.10   33.44   35.40                                
  3 Forsyth, Lauren C         19 Northern State-SD         NT    2:14.03  
      31.36   33.79   35.87   33.01                                
  4 Iverson, Maren G          19 USD-SD                    NT    2:14.98  
      29.80   33.70   35.06   36.42                                
  5 Quigley, Kristen G        19 USD-SD                    NT    2:15.10  
      30.15   34.05   35.40   35.50                                
  6 Beckwith, Hannah E        20 USD-SD                    NT    2:15.94  
      29.58   33.38   35.38   37.60                                
  7 Joerger, Jenna C          18 Nmu Wildcats              NT    2:16.68  
      31.20   34.46   35.83   35.19                                
  8 Miller, Kylie J           20 USD-SD                    NT   x2:17.50  
      30.69   34.48   35.83   36.50                                
  9 Pryor, Kaitlin M          18 USD-SD                    NT   x2:19.23  
      30.93   35.37   36.14   36.79                                
 10 Rodovalho, Leticia E      21 Msu-Moorhead-MN           NT    2:20.49  
      31.09   35.89   36.77   36.74                                
 11 Moden, Sarah M            19 St. Cloud St-MN           NT    2:22.99  
      31.10   36.05   37.27   38.57                                
 12 Oliver, Maggie E          19 St. Cloud St-MN           NT    2:24.01  
      32.36   36.44   37.56   37.65                                
 13 Housenga, Kaitlyn M       21 USD-SD                    NT   x2:25.10  
      31.24   36.47   37.40   39.99                                
 14 Rudeen, Riyah R           19 Nmu Wildcats              NT   x2:26.64  
      31.99   36.91   38.32   39.42                                
 15 Avila, Marialuisa         19 Northern State-SD         NT    2:29.84  
      32.17   38.15   40.07   39.45                                
 16 Widelak, Renata J         19 St. Cloud St-MN           NT    2:30.46  
      31.65   37.94   39.67   41.20                                
 17 Salter, Kaytlyn L         18 Msu-Moorhead-MN           NT    2:33.39  
      32.81   38.65   41.16   40.77                                
 18 Welch, Lyndsey            20 St. Cloud St-MN           NT   x2:34.31  
      32.54   37.49   41.45   42.83                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zach, Ondrej              22 Nmu Wildcats              NT    1:57.30  
      26.22   29.79   30.72   30.57                                
  2 Artz, Samuel J            20 St. Cloud St-MN           NT    2:00.71  
      26.93   31.72   31.28   30.78                                
  3 Hoem, Brennan J           19 St. Cloud St-MN           NT    2:02.33  
      27.27   30.55   32.19   32.32                                
  4 Johnson, Stephen J        19 USD-SD                    NT    2:02.82  
      27.79   31.18   31.31   32.54                                
  5 Fossum, Christian S       22 USD-SD                    NT    2:04.54  
      28.08   31.53   31.50   33.43                                
  6 Poynter, Danny C          20 St. Cloud St-MN           NT    2:04.76  
      27.95   32.19   32.38   32.24                                
  7 Berglund, Erik D          22 St. Cloud St-MN           NT   x2:05.85  
      27.78   31.83   32.75   33.49                                
  8 Vanderzee, Mark S         20 USD-SD                    NT    2:07.85  
      29.10   31.54   33.32   33.89                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milstroh, Kasey L         21 St. Cloud St-MN           NT      53.07  
      25.93   27.14                                                
  2 Nelson, Michaela G        18 Nmu Wildcats              NT      53.13  
      25.96   27.17                                                
  3 Storm, Ashley D           18 USD-SD                    NT      54.13  
      26.11   28.02                                                
  4 Anderson, Breah L         21 Msu-Moorhead-MN           NT      54.28  
      25.93   28.35                                                
  5 Atwell, Meghan A          20 USD-SD                    NT      54.35  
      26.26   28.09                                                
  6 Schnell, Jordyn M         19 USD-SD                    NT      54.77  
      26.80   27.97                                                
  7 Johnson, Emily W          18 USD-SD                    NT     x54.99  
      26.67   28.32                                                
  8 Friske, Alaina J          18 St. Cloud St-MN           NT      55.36  
      26.57   28.79                                                
  9 Kottke, Delaney M         19 USD-SD                    NT     x55.44  
      27.07   28.37                                                
 10 Hobza, Ashton M           18 St. Cloud St-MN           NT      55.62  
      26.75   28.87                                                
 11 Vaitkus, Maggie L         20 Nmu Wildcats              NT      55.81  
      27.02   28.79                                                
 12 Ware, Christina T         20 St. Cloud St-MN           NT     x55.90  
      27.67   28.23                                                
 13 Engesser, Jules A         18 Nmu Wildcats              NT      55.99  
      27.02   28.97                                                
 14 Doran, Connor G           19 Northern State-SD         NT      56.00  
      27.07   28.93                                                
 15 Gillund, Josie M          21 Northern State-SD         NT      56.09  
      26.98   29.11                                                
 16 Mengelkoch, Leann J       22 St. Cloud St-MN           NT     x56.17  
      27.10   29.07                                                
 17 Williams, Cassie L        18 Northern State-SD         NT      57.79  
      27.75   30.04                                                
 18 Gallagher, Middie B       21 USD-SD                    NT     x58.12  
      28.20   29.92                                                
 19 Kuhn, Makenna L           20 Msu-Moorhead-MN           NT      58.99  
      27.95   31.04                                                
 20 Swor, Addeline A          18 St. Cloud St-MN           NT   x1:00.10  
      28.87   31.23                                                
 21 Murdock, Emma             19 Northern State-SD         NT   x1:00.12  
      28.07   32.05                                                
 22 Olson, Maycie M           19 Northern State-SD         NT   x1:00.31  
      29.48   30.83                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Budai, Lajos              23 Nmu Wildcats              NT      46.70  
      22.65   24.05                                                
  2 Bean, Charlie J           20 USD-SD                    NT      47.14  
      23.05   24.09                                                
  3 Kapustin, Maks E          22 Nmu Wildcats              NT      48.01  
      23.18   24.83                                                
  4 Saman-Khajegi, Amir       24 Nmu Wildcats              NT      48.03  
      23.28   24.75                                                
  5 Kopp, Zach S              18 USD-SD                    NT      48.08  
      23.18   24.90                                                
  6 Huth, Joel                23 St. Cloud St-MN           NT      48.29  
      23.49   24.80                                                
  7 Graydon, Conor A          19 Nmu Wildcats              NT     x49.14  
      23.46   25.68                                                
  8 Poynter, Bobby            21 St. Cloud St-MN           NT      49.24  
      24.01   25.23                                                
  9 Paulson, Jacob T          18 USD-SD                    NT      49.68  
      23.82   25.86                                                
 10 Kabe, Parker J            19 St. Cloud St-MN           NT      50.14  
      23.96   26.18                                                
 11 Sorbe, Josh C             22 USD-SD                    NT     x50.21  
      24.34   25.87                                                
 12 Waldrop, Chad B           18 St. Cloud St-MN           NT     x50.38  
      24.26   26.12                                                
 13 Kehoe, Colin T            18 USD-SD                    NT     x51.13  
      24.40   26.73                                                
 14 Johnson, Duncan E         20 USD-SD                    NT     x51.94  
      24.82   27.12                                                
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Helm, Rachel              21 Nmu Wildcats              NT    2:00.61  
      28.48   30.36   30.83   30.94                                
  2 Anderson, Lucie E         19 USD-SD                    NT    2:06.51  
      29.89   31.46   32.49   32.67                                
  3 Perello-Ferrer, Pilar     19 Nmu Wildcats              NT    2:08.26  
      30.63   32.18   32.88   32.57                                
  4 Sabadeanu, Sabrina        21 USD-SD                    NT    2:09.52  
      29.72   32.67   33.67   33.46                                
  5 Kouba, Marena L           20 St. Cloud St-MN           NT    2:12.27  
      31.00   34.32   33.55   33.40                                
  6 Van Dyne, Ashley D        19 USD-SD                    NT    2:12.79  
      31.10   33.17   33.99   34.53                                
  7 Travis, Olivia J          19 St. Cloud St-MN           NT    2:13.67  
      31.08   33.44   34.36   34.79                                
  8 Melendez-Rivero, Lauren   18 Nmu Wildcats              NT    2:15.13  
      31.74   34.59   34.51   34.29                                
  9 Hedlund, Madelynn G       18 USD-SD                    NT   x2:15.19  
      31.98   33.96   34.92   34.33                                
 10 Monty, Lexi C             21 St. Cloud St-MN           NT    2:16.54  
      33.28   35.51   33.61   34.14                                
 11 Bray, Lexi L              19 Msu-Moorhead-MN           NT    2:16.92  
      31.14   34.67   35.78   35.33                                
 12 Kiernan, Hannah           18 Northern State-SD         NT    2:18.17  
      32.00   34.80   36.07   35.30                                
 13 Kostiuk, Abby K           22 Msu-Moorhead-MN           NT    2:18.24  
      31.78   35.13   36.07   35.26                                
 14 Hunt, Elizabeth N         18 USD-SD                    NT   x2:18.88  
      33.83   35.56   35.44   34.05                                
 15 McKeag, Hannah C          21 St. Cloud St-MN           NT   x2:18.96  
      32.84   35.99   35.83   34.30                                
 16 Wallace, Julia G          21 Msu-Moorhead-MN           NT    2:20.82  
      32.15   35.45   36.92   36.30                                
 17 Turner, Georgy            19 Northern State-SD         NT    2:21.57  
      32.67   36.03   36.83   36.04                                
 18 Malimanek, Lexie          20 Northern State-SD         NT    2:23.65  
      34.13   37.05   36.63   35.84                                
 19 Hildebrand, Amy E         23 St. Cloud St-MN           NT   x2:24.16  
      35.15   35.96   36.56   36.49                                
 20 Mitchell, Elizabeth S     19 St. Cloud St-MN           NT   x2:27.96  
      34.44   37.41   38.16   37.95                                
 21 Metz, Jordan E            22 Northern State-SD         NT   x2:31.08  
      36.09   38.20   39.11   37.68                                
 22 Ohm, Hazel E              20 Northern State-SD         NT   x2:44.42  
      38.56   41.79   41.99   42.08                                
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Andres         18 St. Cloud St-MN           NT    1:56.00  
      27.46   29.50   30.13   28.91                                
  2 Guenter, Kevin            21 St. Cloud St-MN           NT    1:56.23  
      27.72   29.91   29.79   28.81                                
  3 Konigsberg, Sam N         19 Nmu Wildcats              NT    1:58.23  
      27.90   29.79   30.33   30.21                                
  4 Kapocius, Erikas          19 Nmu Wildcats              NT    1:58.81  
      27.95   30.43   30.35   30.08                                
  5 Torborg, Brady T          20 USD-SD                    NT    1:59.47  
      27.23   30.26   30.64   31.34                                
  6 Kopp, Ben S               20 USD-SD                    NT    1:59.91  
      27.59   29.91   31.04   31.37                                
  7 Espersen, Tanner K        21 USD-SD                    NT    2:02.65  
      28.19   30.70   32.03   31.73                                
  8 Hoem, Brennan J           19 St. Cloud St-MN           NT    2:03.06  
      29.21   30.76   31.46   31.63                                
  9 Fossum, Christian S       22 USD-SD                    NT   x2:07.38  
      30.14   31.99   32.76   32.49                                
 10 Spencer, Nathan A         21 USD-SD                    NT   x2:07.84  
      29.45   32.48   33.20   32.71                                
 11 Uz, Joaquin A             21 St. Cloud St-MN           NT   x2:08.15  
      29.22   32.21   33.31   33.41                                
 12 Simpson, Henry J          19 USD-SD                    NT   x2:14.00  
      30.53   33.72   34.72   35.03                                
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arakelian, Maria N        18 Nmu Wildcats              NT    5:11.54  
      28.45   30.50   30.99   31.42   32.11   32.00   32.11   32.19
      31.89   29.88                                                
  2 Winter, Katelin M         19 Msu-Moorhead-MN           NT    5:11.74  
      28.94   31.03   31.64   31.51   32.12   31.91   31.84   31.77
      31.49   29.49                                                
  3 Gastrow, Franny R         18 Nmu Wildcats              NT    5:13.45  
      28.89   31.01   31.46   31.59   31.80   31.57   31.94   31.98
      31.82   31.39                                                
  4 Pasquire, Nicola R        21 Nmu Wildcats              NT    5:16.20  
      28.75   31.57   32.31   32.52   32.60   32.03   32.11   32.32
      31.81   30.18                                                
  5 Spajic, Gabriella D       21 Nmu Wildcats              NT   x5:16.51  
      29.11   31.45   32.06   32.53   32.37   32.15   32.27   32.22
      31.88   30.47                                                
  6 Mattaini, Maria R         18 USD-SD                    NT    5:17.83  
      28.68   30.87   31.25   31.75   32.23   32.47   32.58   32.40
      32.86   32.74                                                
  7 Rasmussen, Stefanie L     20 Nmu Wildcats              NT   x5:21.59  
      29.04   31.74   32.05   32.17   32.40   32.71   33.01   32.88
      33.03   32.56                                                
  8 Ryken, Delaney D          19 Northern State-SD         NT    5:22.15  
      29.51   32.32   32.73   32.88   32.43   32.81   32.78   32.77
      32.70   31.22                                                
  9 Pang, Rosalind S          18 St. Cloud St-MN           NT    5:23.05  
      28.38   31.41   31.86   32.70   33.15   32.99   33.92   34.43
      32.73   31.48                                                
 10 Haberkorn, Teagan H       18 USD-SD                    NT    5:24.05  
      29.53   32.41   32.29   32.83   33.06   32.87   33.23   32.90
      32.87   32.06                                                
 11 Aitkin, Hannah T          19 USD-SD                    NT    5:24.53  
      29.66   31.93   32.39   32.33   32.15   32.43   32.75   33.41
      33.85   33.63                                                
 12 Rodriguez-Arzola, Andrea  18 St. Cloud St-MN           NT    5:25.08  
      29.37   31.76   32.19   32.72   32.88   33.09   33.20   33.27
      33.43   33.17                                                
 13 Quigley, Kristen G        19 USD-SD                    NT   x5:27.48  
      29.95   32.10   32.74   33.02   32.80   33.23   33.37   33.71
      33.50   33.06                                                
 14 Stupar, Kathryn E         21 St. Cloud St-MN           NT    5:30.40  
      30.64   33.05   33.30   33.43   33.35   33.21   33.54   33.64
      33.75   32.49                                                
 15 Moffat, Grace             21 Msu-Moorhead-MN           NT    5:31.61  
      29.61   32.17   33.25   33.80   33.57   33.37   33.65   34.14
      34.77   33.28                                                
 16 Roney, Danielle M         18 USD-SD                    NT   x5:35.68  
      29.07   31.41   32.59   33.62   34.01   34.23   35.24   35.33
      35.30   34.88                                                
 17 Gates, Megan L            21 Msu-Moorhead-MN           NT    5:37.55  
      30.18   33.70   34.13   34.30   34.17   34.59   34.59   34.63
      34.25   33.01                                                
 18 McGrath, Mackenzie A      20 St. Cloud St-MN           NT   x5:39.64  
      31.19   33.71   34.34   34.00   34.04   34.63   34.74   34.65
      35.27   33.07                                                
 19 Housenga, Kaitlyn M       21 USD-SD                    NT   x5:40.15  
      30.31   33.01   34.08   34.47   34.65   34.78   34.33   34.96
      35.07   34.49                                                
 20 Togstad, Mckenna R        21 Msu-Moorhead-MN           NT   x5:45.00  
      30.75   34.44   34.75   35.19   35.21   35.24   35.12   35.35
      35.02   33.93                                                
 21 Colingwood, Kristen       19 Northern State-SD         NT    5:54.53  
      30.97   34.97   35.54   36.16   36.39   36.58   36.66   36.16
      35.93   35.17                                                
 22 Metz, Jordan E            22 Northern State-SD         NT    6:02.54  
      33.79   35.99   36.49   36.43   36.37   36.56   36.91   37.18
      36.80   36.02                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zach, Ondrej              22 Nmu Wildcats              NT    4:43.76  
      26.28   28.45   28.55   28.62   28.63   29.18   29.18   29.13
      28.50   27.24                                                
  2 Won, Jacob C              20 USD-SD                    NT    4:46.11  
      26.69   28.75   29.01   28.88   29.01   29.41   29.39   28.73
      28.10   28.14                                                
  3 Laperriere, Matheus       19 St. Cloud St-MN           NT    4:53.74  
      26.61   28.38   28.84   28.88   29.13   29.12   29.93   30.61
      31.37   30.87                                                
  4 Jones, Seth M             20 USD-SD                    NT    4:53.93  
      26.52   28.86   29.70   30.04   29.93   30.31   30.28   30.10
      30.44   27.75                                                
  5 Busse, Jon L              20 Nmu Wildcats              NT    4:54.06  
      25.99   28.81   29.46   29.69   29.97   29.93   30.64   30.64
      30.36   28.57                                                
  6 Lawrence, Jack C          21 USD-SD                    NT    4:57.44  
      27.27   29.21   29.77   30.79   30.48   30.26   30.56   30.49
      30.07   28.54                                                
  7 Clossey, David D          20 St. Cloud St-MN           NT    4:57.76  
      26.88   29.67   29.84   30.32   30.46   30.58   30.68   30.02
      30.09   29.22                                                
  8 Sorbe, Josh C             22 USD-SD                    NT   x5:00.02  
      27.08   29.42   30.14   30.38   30.34   30.16   30.87   30.76
      30.69   30.18                                                
  9 Combs, Grant J            18 Nmu Wildcats              NT    5:00.89  
      27.65   29.64   30.01   30.42   30.52   30.92   30.66   30.92
      30.68   29.47                                                
 10 Vanderzee, Mark S         20 USD-SD                    NT   x5:03.33  
      27.75   29.89   30.38   30.43   30.90   31.00   31.08   30.98
      30.72   30.20                                                
 11 Bloch, Gavin A            19 St. Cloud St-MN           NT    5:05.15  
      26.97   29.88   30.32   30.41   30.85   30.81   31.31   31.68
      31.80   31.12                                                
 12 Smith, Jake A             20 St. Cloud St-MN           NT   x5:06.58  
      28.34   30.47   30.82   30.23   30.55   30.73   31.35   31.36
      31.53   31.20                                                
 13 Nelson, Grant D           18 St. Cloud St-MN           NT   x5:15.02  
      27.27   29.91   30.98   31.82   32.11   32.47   32.70   32.90
      33.05   31.81                                                
 14 Schmidt, Mason C          18 USD-SD                    NT   x5:15.81  
      27.55   30.25   31.23   31.60   32.30   32.30   32.93   33.09
      32.86   31.70                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springhetti, Katharina    21 Nmu Wildcats              NT    2:24.74  
      32.55   37.08   37.14   37.97                                
  2 Fons, Erin N              22 Msu-Moorhead-MN           NT    2:26.19  
      33.61   37.03   37.33   38.22                                
  3 Rau, Taylor P             18 USD-SD                    NT    2:27.43  
      33.10   37.66   38.92   37.75                                
  4 Arnold, Briana Y          19 Nmu Wildcats              NT    2:27.66  
      35.20   37.83   37.77   36.86                                
  5 Fairbanks, Isabel N       19 USD-SD                    NT    2:29.65  
      34.24   38.73   38.68   38.00                                
  6 Fragnito, Malaina A       18 USD-SD                    NT    2:31.97  
      34.61   38.90   39.00   39.46                                
  7 Page, Elena G             20 St. Cloud St-MN           NT    2:32.37  
      33.45   38.06   40.55   40.31                                
  8 Wilson, Ashley J          21 St. Cloud St-MN           NT    2:34.19  
      35.55   39.06   39.30   40.28                                
  9 Gilliana, Gabrielle N     20 USD-SD                    NT   x2:34.84  
      35.66   38.92   39.90   40.36                                
 10 Thielbar, Jordan A        22 USD-SD                    NT   x2:34.97  
      35.37   39.14   40.11   40.35                                
 11 Mechling, Charlie A       21 USD-SD                    NT   x2:36.93  
      35.26   39.81   40.18   41.68                                
 12 Grier, Delanee J          18 Northern State-SD         NT    2:37.39  
      36.72   40.32   40.08   40.27                                
 13 Glassbrenner, Lauren M    21 St. Cloud St-MN           NT    2:38.33  
      34.57   40.17   40.66   42.93                                
 14 Hegle, Caitlin R          18 St. Cloud St-MN           NT   x2:39.21  
      37.36   39.80   41.56   40.49                                
 15 Rawlings, Casey L         20 St. Cloud St-MN           NT   x2:40.14  
      35.68   41.02   40.90   42.54                                
 16 Bishop, Annalise E        18 Northern State-SD         NT    2:41.89  
      36.35   40.97   42.78   41.79                                
 17 Asuncion, Shayna M        21 Northern State-SD         NT    2:42.01  
      35.77   40.55   42.17   43.52                                
 17 Katelyn, Lee              18 Msu-Moorhead-MN           NT    2:42.01  
      36.52   40.72   42.12   42.65                                
 19 Ege, Alyssa J             20 Msu-Moorhead-MN           NT    2:45.46  
      35.92   40.11   43.92   45.51                                
 20 Davis, Kennedy E          18 Northern State-SD         NT   x2:57.42  
      39.57   45.46   46.80   45.59                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Camera, Roberto           20 Nmu Wildcats              NT    2:06.55  
      28.30   32.41   33.74   32.10                                
  2 Leichner, Jacob A         19 USD-SD                    NT    2:07.18  
      29.62   32.11   32.59   32.86                                
  3 Chuang, Elbert Y          20 USD-SD                    NT    2:09.60  
      28.72   32.96   33.82   34.10                                
  4 Porter, Jayden T          18 St. Cloud St-MN           NT    2:12.24  
      28.69   32.86   34.50   36.19                                
  5 Ryan, James G             21 USD-SD                    NT    2:15.10  
      30.29   33.97   35.69   35.15                                
  6 Alleven, Garrett W        20 St. Cloud St-MN           NT    2:15.48  
      29.81   34.21   35.71   35.75                                
  7 DeLay, Caden L            19 USD-SD                    NT   x2:15.79  
      30.64   34.23   35.51   35.41                                
  8 Sathre, Mack J            18 USD-SD                    NT   x2:18.17  
      30.54   34.12   36.47   37.04                                
  9 Konigsberg, Sam N         19 Nmu Wildcats              NT    2:20.75  
      30.91   35.57   36.84   37.43                                
 10 Leverenz, Tate T          19 USD-SD                    NT   x2:30.16  
      33.56   38.76   39.59   38.25                                
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Cloud State University-MN  'A'                     NT    1:38.23  
     1) Gehrke, Chelsea L 21            2) Mengelkoch, Leann J 22         
     3) Ware, Christina T 20            4) Burroughs, Alexis M 20         
       24.49    24.68    25.20    23.86                                    
  1 Northern Michigan University  'A'                      NT    1:38.23  
     1) Nelson, Michaela G 18           2) Perello-Ferrer, Pilar 19       
     3) Vaitkus, Maggie L 20            4) Helm, Rachel 21                
       24.96    24.53    24.86    23.88                                    
  3 The University of South Dakota-SD  'A'                 NT    1:39.91  
     1) Schnell, Jordyn M 19            2) Storm, Ashley D 18             
     3) Sindelar, Madilyn N 19          4) Rau, Taylor P 18               
       24.84    24.82    25.16    25.09                                    
  4 The University of South Dakota-SD  'B'                 NT    1:41.54  
     1) Haberkorn, Teagan H 18          2) Van Dyne, Ashley D 19          
     3) Kottke, Delaney M 19            4) Ketterling, Cassie D 19        
       25.65    25.38    25.01    25.50                                    
  5 Minnesota State University Moo-MN  'A'                 NT    1:41.98  
     1) Bray, Lexi L 19                 2) Gates, Megan L 21              
     3) Kuhn, Makenna L 20              4) Anderson, Breah L 21           
       25.50    25.89    26.40    24.19                                    
  6 St. Cloud State University-MN  'B'                     NT    1:42.59  
     1) Pang, Rosalind S 18             2) Friske, Alaina J 18            
     3) Foutch, Abby M 21               4) Travis, Olivia J 19            
       25.79    25.08    25.58    26.14                                    
  7 Northern State University-SD  'A'                      NT    1:42.85  
     1) Ryken, Delaney D 19             2) Williams, Cassie L 18          
     3) Doran, Connor G 19              4) Gillund, Josie M 21            
       26.12    25.97    25.53    25.23                                    
  8 The University of South Dakota-SD  'D'                 NT   x1:43.50  
     1) Verkuilen, Anna Y 20            2) Seppala, Julianne M 20         
     3) Johnson, Emily W 18             4) Aitkin, Hannah T 19            
       25.80    26.92    24.94    25.84                                    
  9 St. Cloud State University-MN  'C'                     NT   x1:43.63  
     1) McKeag, Hannah C 21             2) Stupar, Kathryn E 21           
     3) Moden, Sarah M 19               4) Norum, Rebecca E 20            
       26.45    26.13    25.51    25.54                                    
 10 Northern Michigan University  'B'                      NT    1:43.89  
     1) Irelan, Maddy R 21              2) Love, Emma J 19                
     3) Pasquire, Nicola R 21           4) Arakelian, Maria N 18          
       26.19    25.51    26.29    25.90                                    
 11 The University of South Dakota-SD  'C'                 NT   x1:44.16  
     1) Mechling, Charlie A 21          2) Tietjen, Hannah N 21           
     3) Gallagher, Middie B 21          4) Iverson, Maren G 19            
       26.76    25.72    25.98    25.70                                    
 12 St. Cloud State University-MN  'D'                     NT   x1:44.87  
     1) Hobza, Ashton M 18              2) Berscheit, Leah 18             
     3) Rodriguez-Arzola, Andrea I 18   4) Welch, Lyndsey 20              
       25.92    26.10    26.04    26.81                                    
 13 Northern Michigan University  'C'                      NT   x1:44.98  
     1) Rudeen, Riyah R 19              2) Gastrow, Franny R 18           
     3) Elzinga, Katrina J 19           4) Rasmussen, Stefanie L 20       
       26.89    26.43    26.92    24.74                                    
 14 Minnesota State University Moo-MN  'B'                 NT    1:47.09  
     1) Perry, Dru L 19                 2) Kaminski, Katie W 20           
     3) Rodovalho, Leticia E 21         4) Moffat, Grace 21               
       26.31    27.21    27.25    26.32                                    
 15 The University of South Dakota-SD  'E'                 NT   x1:47.36  
     1) Anderson, Lucie E 19            2) Beckwith, Hannah E 20          
     3) Hedlund, Madelynn G 18          4) Pryor, Kaitlin M 18            
       26.65    26.11    26.84    27.76                                    
 16 Minnesota State University Moo-MN  'C'                 NT   x1:48.34  
     1) Strand, Micaela J 20            2) Wallace, Julia G 21            
     3) Graf, Sydney M 22               4) Fons, Erin N 22                
       27.34    27.50    27.23    26.27                                    
 17 Northern State University-SD  'B'                      NT    1:49.78  
     1) Asuncion, Shayna M 21           2) Malimanek, Lexie 20            
     3) Colingwood, Kristen 19          4) Olson, Maycie M 19             
       27.72    27.36    27.66    27.04                                    
 18 Minnesota State University Moo-MN  'D'                 NT   x1:55.33  
     1) Ege, Alyssa J 20                2) Togstad, Mckenna R 21          
     3) Salter, Kaytlyn L 18            4) Kostiuk, Abby K 22             
       31.60    27.90    28.18    27.65                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The University of South Dakota-SD  'A'                 NT    1:24.12  
     1) Kopp, Zach S 18                 2) Fuchs, Cooper C 20             
     3) Torborg, Brady T 20             4) Bean, Charlie J 20             
       21.84    20.46    20.92    20.90                                    
  2 Northern Michigan University  'A'                      NT    1:24.73  
     1) Amillo-Escobedo, Ivan 19        2) Saman-Khajegi, Amir 24         
     3) Biclawski, Michael J 21         4) Camera, Roberto 20             
       21.98    21.02    20.93    20.80                                    
  3 St. Cloud State University-MN  'A'                     NT    1:25.93  
     1) Artz, Samuel J 20               2) Laperriere, Matheus 19         
     3) Huth, Joel 23                   4) Townley, Abe 21                
       22.47    21.43    21.18    20.85                                    
  4 Northern Michigan University  'B'                      NT    1:29.89  
     1) Kapustin, Maks E 22             2) Graydon, Conor A 19            
     3) Combs, Grant J 18               4) Busse, Jon L 20                
       22.07    22.27    23.32    22.23                                    
  5 St. Cloud State University-MN  'B'                     NT    1:30.04  
     1) Poynter, Bobby 21               2) Clark, Joey M 19               
     3) Schedin, Jonah W 19             4) Weis, Kyle D 21                
       22.97    22.00    22.96    22.11                                    
  6 The University of South Dakota-SD  'B'                 NT    1:30.25  
     1) Chuang, Elbert Y 20             2) DeLay, Caden L 19              
     3) Sorbe, Josh C 22                4) Thompson, Wyatt J 20           
       22.56    23.15    23.00    21.54                                    
  7 The University of South Dakota-SD  'C'                 NT   x1:33.41  
     1) Simpson, Henry J 19             2) Jones, Seth M 20               
     3) Jacocks, Cory M 18              4) Vanderzee, Mark S 20           
       23.41    23.22    22.59    24.19                                    
  8 St. Cloud State University-MN  'D'                     NT   x1:33.70  
     1) Vinz, Nathan I 19               2) Hernandez, Andres 18           
     3) Berglund, Erik D 22             4) Poynter, Danny C 20            
       24.15    22.93    23.14    23.48                                    
  9 St. Cloud State University-MN  'C'                     NT   x1:35.01  
     1) Bloch, Gavin A 19               2) Clossey, David D 20            
     3) Thomasberg, Robert J 18         4) Guenter, Kevin 21              
       24.10    23.17    24.71    23.03                                    
 
Event 23  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baird, Mandy K            18 Nmu Wildcats              NP     268.75  
  2 Pederson, Haley A         20 USD-SD                    NP     233.60  
  3 Grossman, Mary B          19 Nmu Wildcats              NP     233.45  
  4 Kimble, Jamie M           21 Nmu Wildcats              NP     231.00  
  5 Bingham, Naomi K          19 USD-SD                    NP     225.05  
  6 Brinkman, Mady            21 St. Cloud St-MN           NP     207.80  
  7 Doherty, Alyssa           20 St. Cloud St-MN           NP     206.80  
  8 Fulton, Sydney M          19 USD-SD                    NP     196.95  
  9 Matchinsky, Meredith         St. Cloud St-MN           NP     195.85  
 10 Stone, Rebekah            21 St. Cloud St-MN           NP    x190.70  
 11 Grinde, Ali M             20 Msu-Moorhead-MN           NP     188.95  
 12 Patterson, Val R          19 Nmu Wildcats              NP    x184.65  
 13 Yliniemi, Alexis K        18 Msu-Moorhead-MN           NP     174.25  
 14 Gunderson, Ellie S        18 Nmu Wildcats              NP    x167.35  
 15 Holsinger, Emily R        18 Nmu Wildcats              NP    x137.50  
 16 Van Dyke, Addison         18 St. Cloud St-MN           NP    x107.75  
 
Event 24  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Hudson L       19 USD-SD                    NP     295.30  
  2 Mudek, Anthony G          19 USD-SD                    NP     254.70  
  3 O'Dea, Seth W             20 USD-SD                    NP     221.30  
  4 Johnston, William A       20 USD-SD                    NP    x206.55  
  5 Infante, Evan             21 St. Cloud St-MN           NP     205.80  
  6 Currie, Micah Y           18 Nmu Wildcats              NP     187.15  
  7 Leach, Ryan M             18 Nmu Wildcats              NP     186.50  
  8 Glover, Ryan J            19 Nmu Wildcats              NP     126.40  
 
Event 25  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baird, Mandy K            18 Nmu Wildcats              NP     241.30  
  2 Matchinsky, Meredith         St. Cloud St-MN           NP     234.25  
  3 Grossman, Mary B          19 Nmu Wildcats              NP     233.75  
  4 Stone, Rebekah            21 St. Cloud St-MN           NP     227.10  
  5 Brinkman, Mady            21 St. Cloud St-MN           NP     226.90  
  6 Kimble, Jamie M           21 Nmu Wildcats              NP     218.10  
  7 Gunderson, Ellie S        18 Nmu Wildcats              NP    x216.35  
  8 Doherty, Alyssa           20 St. Cloud St-MN           NP    x214.55  
  9 Pederson, Haley A         20 USD-SD                    NP     214.50  
 10 Fulton, Sydney M          19 USD-SD                    NP     189.20  
 11 Bingham, Naomi K          19 USD-SD                    NP     178.80  
 12 Yliniemi, Alexis K        18 Msu-Moorhead-MN           NP     177.40  
 13 Patterson, Val R          19 Nmu Wildcats              NP    x167.55  
 14 Grinde, Ali M             20 Msu-Moorhead-MN           NP     158.85  
 15 Holsinger, Emily R        18 Nmu Wildcats              NP    x123.80  
 
Event 26  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkerson, Hudson L       19 USD-SD                    NP     316.75  
  2 O'Dea, Seth W             20 USD-SD                    NP     286.50  
  3 Mudek, Anthony G          19 USD-SD                    NP     242.20  
  4 Leach, Ryan M             18 Nmu Wildcats              NP     213.60  
  5 Infante, Evan             21 St. Cloud St-MN           NP     207.90  
  6 Currie, Micah Y           18 Nmu Wildcats              NP     189.90  
  7 Johnston, William A       20 USD-SD                    NP    x185.50  
  8 Glover, Ryan J            19 Nmu Wildcats              NP     142.25